0

 

Nevíš si rady s tím jak si proteiňák namíchat? Váháš kolik čeho zvolit? Chtěl/a bys poradit, jak si svůj proteiňák připravit? Pak není nic jednoduššího, než se mrknout na vybrané kategorie a nechat se třeba inspirovat smiley A nebo nám napiš přes kontaktní formulář a my ti rádi se vším poradíme. 

 

Doporučený příjem bílkovin v závislosti na pohybové aktivitě: 

Pasivní / sedavý styl:              1,2 g / kg váhy

Aktivní sportovec:                   1,6 g / kg váhy

Silové sporty / kulturistika:    2 g / kg váhy

 

Ve všech níže uvedených případech se jedná pouze o příklady toho, jak si u nás můžeš svůj proteiňák namíchat v závislosti na tom k čemu ho potřebuješ. Pokud se nechceš s mícháním zdržovat (i když je to skutečně jednoduché a rychlé), máme pro tebe připravenou širokou nabídku předmíchaných verzí rozdělenou přehledně do jednotlivých kategorií smiley Nesmírnou výhodou je také to, že každý proteiňák si u nás můžeš upravit třeba jenom trochu. Máš radši proteiňák sladší, nebo naopak nesladíš? Chtěl/a by sis nějakou surovinu ubrat či přidat? Pak není nic jednoduššího než u konkrétního produktu kliknout na tlačítko  a přizpůsobit si vše podle své chuti yes

A pokud nejsi fanoušek syrovátkových proteinů, ze kterých si u nás můžeš proteiňák namíchat, připravili jsme pro tebe i speciální veganské verze. Ty si zatím nelze upravovat ani namíchat, ale dali jsme si záležet na tom, aby ti skutečně chutnaly smiley

 

Cvičím

Pokud silově cvičíš a chceš si budovat a udržet svalovou hmotu, bude pro tebe hlavní vysoký obsah bílkovin, nízký obsah tuku, žádné přidané cukry a ani další možné přísady. Nízké procento přirozeného cukru obsahuje mrazem sušená malina a kakao. Kakao navíc obsahuje vysoké procento bílkovin a pro příklad složení proto použijeme právě kakao.

 

Příklad složení

Proteinový základ: Syrovátkový protein 90% bílkovin - 100% 

Příchuť: Kakao - "méně příchutě"

Vláknina: Neobsahuje

Superfood: Neobsahuje

Sladidlo: Stevia - "více sladké"

 

Tvůj proteiňák

Bílkoviny: 82 %

Tuky: 1,4 %

Cena: 666 kč

 

Méně kakaa ve směsi je zde kompenzováno stévií v hodnotě "více sladké". Samozřejmě si můžeš vybrat i čistý protein bez jakýchkoliv příměsí a maximalizovat tak obsah bílkovin v produktu..ale to by sis tolik nepochutnal/a :)

 

To chci

 

Běžně sportuji

Pokud jsi běžný sportovec, bude pro tebe důležité udržet si svalovou hmotu, ale hlavně ti proteiňák musí jednoduše chutnat. Pro příklad tedy použijeme jako základ mikrofiltrovaný syrovátkový koncentrát, který je chuťově výborný, mrazem sušený banán, to celé doplníme vlákninou z kořene čekanky a osladíme stévií.  

 

Příklad složení

Proteinový základ: Syrovátkový protein 80 % bílkovin - 100%  

Příchuť: Banán - "středně příchutě"

Vláknina: Vláknina z kořene čekanky - "středně vlákniny"

Superfood: neobsahuje

Sladidlo: Stevia - "sladké"

 

Tvůj proteiňák

Bílkoviny: 63,4 %

Vláknina: 6,3 %

Tuky: 4 %

Cena: 534 kč

 

 

To chci

 

Nestíhám se najíst

Pokud se občas nestihneš najíst a hledáš rychlou a zdravou variantu toho co s tím, máme pro tebe také řešení angelBudeš potřebovat doplnit potřebné bílkoviny, vitamíny, minerály a sacharidy..tím získáš ideálního parťáka pro situace, kdy prostě nestíháš. Syrovátkový koncentrát doplníme mrazem sušenou malinou, přidáme vlákninu z kořene čekanky, chia semínka a jemně mleté ovesné vločky. Nakonec vše osladíme nekalorickou stévií. 

 

Příklad složení

Proteinový základ: Syrovátkový protein 80 % bílkovin - 100%   

Příchuť: Malina - "středně příchutě"

Vláknina: Vláknina z kořene čekanky - "středně vlákniny"

Superfood: Chia - středně superfood

Superfood: Jemně mleté ovesné vločky - středně superfood

Sladidlo: Stevia - "sladké"

 

Tvůj proteiňák

Bílkoviny: 49%

Vláknina: 13%

Tuky: 6 %

Cena: 498 kč

 

 

 

To chci

 

Zlatý střed

Zlatá střední cesta nikdy nezklame smiley Bude pro tebe nejhodnější vyvážený poměr všech surovin, a proto se příklad tohoto složení nejvíce blíží naší verzi "vyvážená směs". Obsahuje oba druhy proteinového základu v poměru 50/50, mrazem sušenou malinu a vlákninu z kořene čekanky. Navíc ale přidáme zdravá a chutná chia semínka. 

 

Příklad složení

Proteinový základ: Syrovátkový protein 80 % bílkovin - 50%  

Příchuť: Malina - "středně příchutě"

Vláknina: Vláknina z kořene čekanky - "středně vlákniny"

Superfood: Chia - "středně superfood"

Sladidlo: "Stevia - "sladké"

 

Tvůj proteiňák

Bílkoviny: 63%

Tuky: 4 %

Cena: 622 kč

 

 

To chci

 

Držím dietu

Pokud držíš dietu a chceš si hlídat svoji váhu, je pro tebe proteiňák od NaturalProtein skvělou volbou! Bude hlavně důležité, aby tě drink na delší dobu zasytil a ty jsi neměl/a potřebu zahánět hlad něčím jiným. V tomto případě využijeme v příkladu složení zejména vlákninu psyllium, která je pro tyto účely ideální (dokáže nabýt svůj objem až 40x), a navíc uděláš něco pro své zdraví. Dále proteiňák doplníme ještě vlákninou z kořene čekanky, jemně namletými ovesnými vločkami a vše osladíme stévií. 

 

Příklad složení

Proteinový základ: Syrovátkový protein 80 % bílkovin - 75% 

Příchuť: Kakao - "středně příchutě"

Vláknina: Psyllium - "více vlákniny"

Vláknina: Vláknina z kořene čekanky - "méně vlákniny"

Superfood: Ovesné vločky drcené - "méně superfood"

Sladidlo: Stevia - "sladké"

 

Tvůj proteiňák

Bílkoviny: 58 %

Vláknina: 15%

Tuky: 4,7 %

Cena: 566 kč

 

 

 

To chci

 

Tipy na přípravu

A jak si vlastně svůj proteiňák co nejlépe připravíš? Fantazii se meze nekladou, ale níže se můžeš mrknout na několik tipů na přípravu. 

 

1. Klasika

Proteiňáky NaturalProtein jsou standardně míchány s 200 - 250ml vody. Stačí nabrat 2 naše dřevěné odměrky ( zhruba 3 vrchovaté polévkové lžíce), nebo odvážit 35g a to celé důkladně protřepat v shakeru nebo rozmíchat v mixéru. Pokud použiješ vody více, je potřeba počítat s méně výraznou chutí. 

 

2. S mlékem

Pokud místo vody použiješ mléko, chuť bude ještě výraznější a lahodnější! Počítej pouze s tím, že proteiňák může trochu více pěnit. Pěna ale za chvíli opadne a není tak potřeba panikařit ;)

 

3. Proteiňák s ledem

Chceš-li si však svůj proteiňák vychutnat opravdu na maximum, použij mléko, led a mixér smiley  

1. Tři větší kostky ledu

2. 150ml mléka

3. Dvě odměrky tvé proteinové směsi

 

Vše důkladně rozmixuj a výsledná ledová směs tě naprosto dokonale osvěží yes.

 

4. S bílým jogurtem

Smíchej si půl porce (1 naběračku) své oblíbené NaturalProtein směsi s bílým jogurtem, ovesnými vločkami a oříšky a vytvoř si tak superskvělou snídani blush