0

Nabízíme pouze to nejlepší

Na této stránce můžeš v klidu prozkoumat, ze kterých surovin pro tebe proteiňáky vyrábíme. Absolutní prioritou je pro nás kvalita všech vstupů a kolem toho se to vlastně celé točí smiley Pokud bys měl/a jakékoliv otázky k použitým surovinám, neváhej se na nás obrátit přes náš kontaktní formulář - odpovíme ti co možná nejrychleji. 

 

 

Syrovátkové proteiny

Syrovátkové proteinové doplňky stravy se staly nedílnou součástí jídelníčku nejen mnoha sportovců a kulturistů, ale stále více pronikají i mezi běžné konzumenty. Nabízí totiž nejen excelentní a rychlý zdroj bílkovin bez sacharidů a tuků, ale čím dál více se ukazuje, že mají i mnoho dalších zdravotních výhod. Obecně jsou syrovátkové proteiny vhodné pro všechny, kteří potřebují z nějakého důvodu doplnit množství bílkovin. Například: 

 

 

U nás najdeš dva druhy vysoce kvalitních syrovátkových proteinů získávaných metodou CFM (cross flow microfiltration) za nízkých teplot, které odebíráme od zavedeného německého dodavatele. V hotových směsích nalezneš vyváženou kombinaci izolátu a koncentrátu syrovátkové bílkoviny. V míchací aplikaci si pak zvolíš poměr, jaký chceš a jaký potřebuješ. 

 

Syrovátkový proteinový koncentrát (WPC80)

Jedná se o koncentrát syrovátkové bílkoviny, zpracovaný metodou CFM za nízkých teplot, s obsahem bílkovin 78%. Metoda zpracování CFM spočívá v mechanické filtraci syrovátky přes keramické filtry se zkříženým tokem, které zachytávají všechny možné nečistoty, a získáme tak jen čistou bílkovinu. Ohromnou výhodou této metody je také fakt, že při zpracování nedochází ke styku s žádnými chemikáliemi, a jedná se o velmi šetrnou metodu zpracování. 

Tento typ proteinu je dlouhodobě nejoblíbenější volbou pro všechny, kteří hledají vyvážený poměr mezi množstvím bílkovin, ostatních bioaktivních složek, výbornou chutí a příznivou cenou. Je velmi dobře a rychle stravitelný a obsahuje pouze malé procento tuku a laktózy. Jedná se o zlatý střed pro začátečníky i pro pokročilé uživatele. Nutriční hodnoty suroviny, včetně aminokyselinového profilu, nalezneš v "míchací aplikaci" pod informačním tlačítkem. 

Syrovátkový proteinový izolát (WPI90)

Syrovátkový proteinový izolát, zpracovaný rovněž metodou CFM za nízkých teplot, s obsahem bílkovin 87%. Rozdílem oproti koncentrátu je vícenásobná mikrofiltrace, čímž se docílí vyššího podílu bílkovin ve výsledném produktu. 

Je výborně stravitelný, téměř bez tuku a bez laktózy. Pro někoho určitou nevýhodou může být o něco nižší chuťový zážitek v porovnání s koncentrátem, což je ovšem vykompenzováno kvalitním složením. Vhodné pro všechny, kteří požadují maximální obsah bílkovin a extrémně dobrou a rychlou stravitelnost. Nutriční hodnoty, včetně aminokyselinového profilu, nalezneš v "míchací aplikaci" pod informačním tlačítkem. 

Každý z výrobků má své výhody, a proto je ideální, pokud oba druhy do svého proteiňáku v požadovaném poměru nakombinuješ. Je to však jen na tobě. 

 

Rostlinné proteiny

Nejsi fanoušek syrovátkových proteinů, jsi vegan, nebo si chceš prostě občas zpestřit život a jídelníček a ochutnat něco nového? Pak i pro tebe máme řešení v podobě proteiňáku z čistě rostlinných proteinů, které nalzneš v naší sekci "jsem vegan". Rýžový a hrachový protein v našich veganských verzích najdeš ve vyváženém poměru 1:1. Právě kombinace rýžového a hrachového proteinu nabízí vynikající aminokyselinový profil, který je naprosto srovnatelný se živočišnými zdroji bílkovin, avšak bez nežádoucích vedlejších účinků a alergických reakcí, které mohou někteří lidé mít.  

  

 

Rýžový protein

Používáme BIO rýžový protein nejvyšší kvality izolovaný z bílé rýže s obsahem bílkovin 80%. Rýžový protein neobsahuje žádný tuk, cholesterol, lepek ani cukry a vyniká výbornou stravitelností. Nabízí vysoký podíl aminokyselin cysteinu a methioninu, avšak nízký podíl aminokyseliny lyzinu. Má neutrální chuť a lehce "písčitou" konzistenci. Ale neboj, jelikož je u nás rýžový protein v kombinaci s proteinem hrachovým, který má konzistenci velmi jemnou a navíc obsahuje i dostatek zmíněného lyzinu, pěkně se tyto dva zdroje bílkovin doplňují.   

 

Hrachový protein

Hrachový protein, rovněž v BIO kvalitě a s obsahem bílkovin 80%, se získává ze zralých semen hrachu. Sám o sobě chutná sice hodně po hrachu, ale nezapomeň že v tom není sám..v našem proteiňáku tak tuto chuť, kterou málokdo ocení, téměř vůbec neucítíš smiley Hrachový protein je bohatým zdrojem téměř všech esenciálních aminokyselin, s vyjímkou cysteinu a methioninu, které však obsahuje zase protein rýžový - prostě ideální kombinace.

 

 

Mrazem sušené ovoce

Mrazem sušené ovoce odebíráme v té nejvyšší kvalitě přímo od německého výrobce, specializujícího se na sušení mnoha druhů ovocí mrazem. Sušení mrazem, neboli lyofilizace, je proces, kdy se ovoce rychle zmrazí a následně se za nízkého tlaku usuší. V našem případě se ještě namele na jemný prášek. Největší výhodou sušení mrazem je fakt, že si ovoce zachovává svoji chuť, nutriční hodnoty a téměř všechny vitamíny a minerály. Díky tomu si můžeš ve svém proteiňáku užít plnou chuť pravého ovoce. 

 

Kakao

BIO holandské kakao, přímo od výrobce v Amsterdamu, se bude do tvého proteiňáku skvěle hodit yes Kakao pochází z kakaových bobů, které se praží a následně se rozemelou na jemnou pastu. Poté se vytlačí kakaové máslo a zbyde pevná hmota, která se rozemele na prášek. To je klasické práškové kakao. Kakaem holandského typu pak nazýváme taková kakaa, která prošla procesem alkalizace. Tím se o něco potlačí přirozená kyselost kakaového prášku a zlepší se rozpustnost. Pokud se to s alkalizací přežene, ztratí se při procesu množství zdraví prospěšných látek..ale to naštěstí není náš případ smiley Naše kakao je alkalizováno s mírou a vyniká obsahem kakaového másla 20-22 %. Můžeš si tedy bez obav užít plnou chuť a vůni skutečně kvalitního kakaa. 

 

 

ARAŠÍDY

Pražené arašídy nadrcené na jemný prášek, ze kterých je navíc vylisováním odstraněn téměř všechen tuk. Takto zpracované arašídy si zachovávají svoji jedinečnou plnou chuť. Obsahují však až o 80% méně tuku a až dvojnásobek bílkovin oproti klasickým arašídům. Navíc disponují i spoustou vlákniny. Konkrétně se jedná o 48% bílkovin, pouze 14% tuku a celých 14% vlákniny..a to je opravdu něco skvělého! smiley

Pokud máš rád arašídy a nechceš už pít v proteinech pouze samá aromata, je to pro tebe jasná volba. yes

KÁVA

Vytvořili jsme pro tebe unikátní směs instantní mexické a mleté peruánské kávy, díky které uděláš ze svého proteiňáku opravdovou a naprosto jedinečnou kofeinovou bombu surprise Instantní mexická káva (80 % arabica, 20 % robusta) je zpracována procesem "sušení mrazem" a vyniká jemnou nasládlou chutí s příjemným citrusovým dozvukem, který je pro mexické kávy typický. Velmi dobře se rozpouští a v proteiňáku je mimořádně dobrá.

V mixu dále nalezneš čerstvě mletou peruánskou kávu (100 % arabica), která dodá tvému drinku naprosto unikátní chuť a vůni angel Tato káva se pěstuje v Andách v nadmořské výšce 1900 m a jedná se o opravdový gurmánský zážitek. Jemná chuť s nízkou aciditou a mírným oříškovým dozvukem skvěle doplní mexickou směs a dohromady získáš proteinový drink, který tě jednoduše dostane. 

A nezapomeň, že oba druhy kávy pro vás vždy čerstvě upraží a instantizují v české pražírně. Takže pokud máš rád kvalitní kávu, není o čem dikutovat blush

KOKOS

Pro milovníky kokosu máme opravdu dobrou zprávu..ve svém proteiňáku totiž můžeš mít pravý jemně mletý kokos v BIO kvalitě. Vyrábí se z kokosové dužiny, která se nejprve usuší, vylisuje se přebytečný ojel a následně se nadrtí na jemný prášek. Takto zpracovaný kokos nabízí výborné nutriční hodnoty, kdy obsahuje 39 % vlákniny, 19 % bílkovin a nízké procento tuku. Kokos má příjemnou jemně nasládlou chuť a je samozřejmě přirozeně bezlepkový. Čas čekání na protein s opravdovým kokosem právě skončil smiley 

 

Vanilka

Právě u nás máš možnost dopřát si svůj proteiňák s fantascickou pravou vanilkou smiley Jedná se o odrůdu Tahitensis, která vyrostla až na Papui Nové Guinei a v ČR jí bežně na pultech obchodů nenajdeš. Vyznačuje se naprosto úžasnou a výraznou vůní a její chuť si tě jednoduše podmaní. V proteiňáku jí najdeš jemně namletou a každý doušek se tak stane gurmánským zážitkem. A jak je u nás zvykem, tak chuť nedoháníme žádnými průmyslovými aromaty a ty si tak můžeš vychutnat ve svém proteiňáku originální a přírodní chuť pravé vanilky cheeky

 

 

Vláknina

Vláknina je nepostradatelnou složkou naší potravy a obsahují ji téměř všechny produkty rostlinného původu. Má úžasnou schopnost na sebe nabalovat nežádoucí látky a naše tělo tak pročišťuje. Snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku. Příznivě také přispívá proti obezitě a snižuje cholesterol. Doporučený denní příjem vlákniny pro dospělého je zhruba 30 g. 

 

Vlákninu dělíme na dva druhy: rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina absorbuje vodu a nabývá tím na objemu. Navozuje pocit sytosti a podporuje správný metabolismus tuků v těle. Nerozpustná vláknina oproti tomu nenabývá sama o sobě na objemu a ve střevě působí jako účinný "čistič". Rozpustná i nerozpustná vláknina však jdou ruku v ruce a nacházejí se téměř vždy pohromadě. 

 

Vláknina z kořene čekanky

Jinak nazývaná Inulín se řadí do nerozpustných vláknin a vyrábí se horkovodní extrakcí z kořene čekanky. Plně rozpustná ve vodě (případně v mléce), respektive ve tvém proteiňáku. Nepatrně nasládlá chuť. 

Psyllium

Psyllium, zástupce rozpustných vláknin, se získává z rostliny jitrocele indického. Dokáže až 40x zvětšit svůj objem a vytvoří jakýsi měkký gel, přičemž absorbce dále pokračuje v trávícím ústrojí. Je obzvlážt prospěšné pro správné zažívání a navozuje výraznější pocit sytosti. Nepatrná kalorická hodnota, vhodné i pro diabetiky. Jemně zemitá chuť. 

Superfoods

Zjednodušeně se jako "superfoods" označují ty potraviny, které mají prokazatelně prospěšný vliv na lidské zdraví díky vysokému obsahu vitamínů, minerálů, enzymů a ostatních živin. Zpravidla máme tendenci vnímat tzv. superfoods jako exotické druhy plodin, které se u nás přirozeně nevyskytují, nicméně nic není dále pravdě. Třeba takové kysané zelí, borůvky nebo i obyčejné jablko můžeme bez výčitek zařadit mezi superfoods. A koneckonců i všechny naše přísady jsou super :) Pro naše potřeby budeme vnímat tento pojem jako další zdraví prospěšné přísady do tvého proteiňáku. 

 

Chia semínka

Chia semínka jsou hitem poslední doby, nejedná se však o nic nového. Nazývají se tak semena rostliny šalvěje hispánské rostoucí zejména v Jižní Americe a již před několika tisíci lety to byla důležitá součást potravy našich předků. Jsou přímo nabita zdraví prospěšnými látkami, jako jsou bílkoviny, sacharidy, omega-3 nenasycené masné kyseliny, vitamíny (A, B, C, E), vláknina, vápník, železo a zinek. 

MACA

Maca peruánská je vysokohorská rostlina rostoucí v peruánských Andách v nadmořských výškách nad 3500 m. Používá se její kořen, který se usuší a namele na prášek. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, ale také stopové množství železa, vápníku, mědi, zinku, hořčíku, draslíku, sodíku a jódu. Má blahodárný vliv na fyzickou i duševní kondici, působí celkově povzbudivě, podporuje vytrvalost, vitalitu a pomáhá při únavě a stresu. Často se také uvádí pozitivní vliv Maca na sexuální výkonost a apetit ;) Jedná se tedy vskutku o superpotravinu v tom pravém slova smyslu. Má výraznou, lehce nahořklou chuť a s dávkováním do proteiňáku bys to tedy neměl/a příliš přehánět. Neměla by se také překračovat denní dávka 3 g. 

Bazalkové semínko

Bazalkové semínko pochází původem z Indie a jedná se o skutečný malý zázrak a současný trend ve zdravé výživě. Obsahuje celé spektrum důležitých vitamínů (A, B1, B2, B6, B9, C, E, K), minerálů (vápník, draslík, hořčík) a je výborným zdrojem bílkovin a vlákniny. Velmi dobře zahání pocit hladu a doporučujeme ho proto zařadit do tvé směsi pokud držíš dietu. Semínka bazalky také celkově podporují trávení. Stačí nechat semínka pár minut odstát ve tvém proteiňáku (podobně jako chia semínka) aby se uvolnili antioxidanty a trávící enzymy a můžeš konzumovat. 

Konopné semínko

A nyní zde máme opravdový hit - konopné semínko! Vyniká jemnou máslovou chutí a je to přímo elixír zdraví, který si můžeš do svého proteiňáku u nás přidat. Obsahuje nenasycené masné kyseliny omega 3 a omega 6 v ideálním poměru 1:3, které jsou důležité pro správné fungování mozku a metebolismu. Dále se v konopném semínku nachází až 20 aminokyselin, jež podporují správnou funkci imunitního systému. Dále vitamíny skupiny B, A, C, E a z minerálů je to vápník, zinek, hořčík, železo, draslík a spoustu dalších. Pomáhá také regulovat hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém a přispívá k udržení energie. 

Ovesné vločky

Ovesné vločky není třeba dlouze představovat..je každopádně dobře, že se oprávněně dostávají opět do středu zájmu. Jak název napovídá, vyrábí se z ovsa a jsou naprosto perfektním zdrojem vlákniny, bílkovin, vitamínů / minerálů a neměli by proto chybět u nikoho, kdo to myslí se zdravou stravou skutečně vážně. Přibližně 70% ovesných vloček tvoří komlexní sacharidy a na dlouhou dobu tě zasytí. 

U nás nalezneš jemně namleté ovesné vločky, a proto se nemusíš bát, že by ti při pití proteiňáku jakkoliv vadili nebo tě jinak rušily smiley

Colostrum

Bez nadsázky se dá říci, že colostrum je naprosto geniální potravinou. Jedná se o první mateřské mléko, díky kterému mládě zíká ohromné množství zdraví prospěšných látek a buduje si tak svojí imunitu. Obsahuje vitamíny, minerály, aminokyseliny, růstové faktory, imunoglobuliny, laktoferin, polypeptidy bohaté na prolin, cytokiny, enzymy. Zvlášť důležité jsou v colostru pak imunoglobuliny (Ig), což jsou protilátky, kterými imunitní systém identifikuje a následně eliminuje bakterie a viry.

Používáme prvotřídní kravské kolostrum s vysokým obsahem imunoglobulinů (IgG40) získané v Čské republice. Kravské colostrum je velmi podobné tomu lidskému a je tedy pro naše tělo dobře využitelné. Pravidelným užíváním colostra tak můžeme naší imunitu výrazně podpořit. 

 

Sladidlo

Stévie

Stévie jako sladidlo je extraktem z listů rostliny stevia a právem se v posedních letech stala skutečným hitem! Jelikož je 200-300x sladší než klasický cukr, stačí na doslazení opravdu málo. Tvůj proteiňák potom bude obsahovat více bílkovin, vitamínů a vlákniny. Stevia má navíc nulovou energetickou hodnotu, a proto je vhodné zařadit ji při potřebě omezit přísun prázdných kalorií, např. při dietě. Sladká chuť bez hořkého "ocasu". 

Březový cukr

Březový cukr je zatím poměrně neokoukané přírodní sladidlo, které vypadá i chutná stejně jako cukr klasický. Oproti běžnému cukru má však o 40% nižší kalorickou hodnotu a mnohem nižší glykemický index (březový cukr = 7; klasický cukr = 70-100). Jelikož však tento cukr přeci jen nějakou energii obsahuje, je vhodné ho zařadit při potřebě trochu energie z cukrů doplnit - jen v mnohem zdravější a přirozenější formě oproti cukru klasickému. 

Kokosový cukr

Kokosový cukr je přírodní sladidlo, které se vyrábí z nektaru květů kokosové palmy. Květ palmy se nejdříve nařízne a nechá se vytéct nektar. Ten se následně zahřívá tak dlouho dokud se neodpaří všechna voda a nezbydou pouze jemné hnědé krystalky kokosového cukru. Narozdíl od klasického bílého řepného cukru obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů a má příjemnou jemně karamelovou chuť a vůni.