hb(1).webp

Bojujete s nepřekonatelnou chutí na sladké? Nejste v tom sami. Mnoho lidí trápí přetrvávající myšlenky na něco sladkého, které můžou sabotovat jejich zdravotní a fitness cíle. Naštěstí existují strategie a alternativy, které vám pomohou vaše chutě zvládnout a dopřát si něco zdravějšího, ale neméně dobrého.

vector(2).svg

Tipy, jak omezit chuť na sladké

group-393.svgZůstaňte hydratovaní
Někdy si žízeň pleteme s hladem nebo chutí na sladké. Pití dostatečného množství vody může pomoci omezit chutě a podpořit pocit sytosti.

vector-1-(1).svgRozptylte se
Chuť na sladké často přejde během několika minut. Zkuste se jít projít nebo poslouchat hudbu, abyste odvedli svoji pozornost jinam.

vector-stroke-.svg


Buďte vědomí
Věnujte pozornost signálům hladu a sytosti, které vám dává vaše tělo. Zpomalte a vychutnávejte si jídlo, abyste se vyhnuli nadměrnému mlsání.

vector-2-.svg


Jezte více bílkovin
Bílkoviny pomáhají udržet pocit sytosti déle, což snižuje chuť na sladké. Zařaďte do svého jídelníčku maso — včetně ryb, vajec nebo luštěnin.

Tipy, jak omezit chuť na sladké

vector-square-a(2).webp

Proteinové tyčinky
Vyhledávejte proteinové tyčinky s minimem přidaného cukru a přírodními sladidly, jako jsou právě ty naše. Mají vysoký obsah bílkovin, vlákniny a kolagenu a skvělou autentickou chuť pravých surovin.

vector-square-a-1-(2).webp

Erythritol
Erythritol je přírodní sladidlo bez kalorické hodnoty s nízkým glykemickým indexem. Je skvělou alternativou cukru při pečení nebo jako sladidlo do kávy či čaje.

vector-square-a-2-.webp

Hořká čokoláda
Tmavá čokoláda s vysokým podílem kakaa (70 % a více) dokáže v rozumném množství zahnat chuť na sladké. Navíc obsahuje antioxidanty a minerály.

vector-square-a-3-.webp

Mrazem sušené ovoce
Vyzkoušejte naše plátky mrazem sušených jahod, které si zachovaly až 95% vitamínů a minerálů oproti jahodám čerstvým. Jsou bohatým zdrojem vitamínu C a díky vysokému obsahu vlákniny a nízkému glykemickému indexu je mohou jíst i diabetici.

vector-square-a-4-.webp

Dejte si trochu ořechů
Ořechy jako mandle, kešu nebo pistácie jsou skvělým zdrojem bílkovin, zdravých tuků a živin. Mohou vám pomoci udržet pocit sytosti a spokojenosti mezi jídly.

Dodržováním těchto tipů a zkoumáním zdravějších alternativ můžete uspokojit svou chuť na sladké, aniž byste obětovali své fitness cíle. Nezapomeňte, že klíčem k udržení zdravého vztahu k jídlu je střídmost a vyváženost.


Všechny články

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se