Historie natural protein

O naturalprotein

Jakožto fanoušci sportu a zdravého životního stylu jsme za ty roky vyzkoušeli mnoho proteinových směsí, které ale nikdy nebyly úplně ono. A vlastně to bylo v podstatě vždy stejné - protein, aroma a sukralóza. To nevyrábí nikdo nic lepšího? A jelikož jsme nic lepšího skutečně nenašli tak jsme se rozhodli založit NaturalProtein, který učiní tomuto průměru navždy přítrž. 

2017

Vlastní protein

V roce 2017 užíváme dostupné proteinové doplňky stravy. Vadí nám ale standardní složení drtivé většiny dostupných produktů (protein špatné chuti, barvivo, aroma a sukralóza). Hledáme proto alternativu jak v ČR, tak i v zahraničí, kde je situace o něco lepší. Nedaří se nám ale najít produkt, který by alespoň vzdáleně splňoval naše představy. Napadá nás, že si protein zkusíme vyrobit sami. Kupujeme mixér, mrazem sušené ovoce ze supermarketu, vlákninu, stévii a další přísady. Vše mícháme v různých poměrech a už první pokusy dopadají chuťově velmi dobře. Máme vyhráno, jdeme do akce.

2018

Začátky naturalprotein

První problémy se dostavují velmi brzy. Proteiny neumíme pořádně zabalit, s mrazem sušeným ovocem zase pracovat a tak se vše rychle kazí. Problém s balením a trvanlivostí se nám následně povede úspěšně vyřešit a vrháme se na shánění nejlepších surovin, které splní vysoké požadavky. Začínáme používat proteiny se slunečnicovým lecitinem (oproti standardnímu sójovému), kakao v BIO kvalitě, pravé mrazem sušené ovoce a vlákniny těch nejvyšších řad. První balení jahodové, malinové, banánové a kakaové příchuti roznášíme po všech známých a složení průběžně upravujeme na základě zpětných vazeb. Po dlouhém testování docházíme k závěru, že máme konečně vše odladěné. V tomto názoru nás následně utvrzuje VŠCHT, kde naše produkty průběžně testujeme. Na konci roku 2018 zakládáme společnost NaturalProtein a vydáváme se na dobrodružnou cestu.

Začátky naturalprotein

2019

Balení proteinů

Vytváříme první brandingové balení proteinů. Stačí nám k tomu zakoupené doypacky, loga na průhledné lepící fólii a složení tištěné na malé poruchové domácí tiskárně. Touto dobou také dokončujeme první verzi našeho eshopu a pronajímáme si malou provozovnu na náměstí v Ostrově nad Ohří. V Havlíčkově Brodě začínáme s výrobou našich originálních dřevěných odměrek z bukového dřeva. Potýkáme se také s dalšími problémy - na eshopu nelze kvůli technické chybě objednat, první vyrobená poloautomatická míchačka na proteiny nefunguje kvůli špatnému těsnění, sklad na zásoby je malý a nepřehledný a systém pro výrobu chybí úplně. Je až s podivem, že dokážeme expedovat první objednávky a tak každý den vozíme balíky k dopravcům. Vyrážíme s našimi proteiny na první akce mezi lidi, jako je například City Triatlon Karlovy Vary, farmářské trhy na Kulaťáku, Food piknik nebo festival Evolution v Praze. To vše vykonáváme při stálém zaměstnání. Ke konci roku přicházíme s novými příchutěmi, konkrétně s arašídovými a kávovými proteiny. A také rozšiřujeme portfolio o veganské proteiny.

2020

Nové prostory naturalprotein

Malá provozovna přestává stačit, přesouváme se proto do velké výrobní haly v Karlových Varech. Investujeme do rekonstrukce, nového vybavení a skladových zásob. Také konečně najímáme první výpomoc. Ručně lepené doypacky s tištěným složením nahrazují nové na zakázku vyráběné, vybavení se inovuje, modernizuje se sklad surovin i produktů. Dopravci už jezdí vyzvedávat objednávky k nám a to na denní bázi. Opouštíme zaměstnání a věnujeme se podnikání naplno. Příchutě rozšiřujeme o kokosový, mangový a vanilkový protein. Zavádíme nové kategorie, konkrétně Proteinová dieta, Nestíhám jídlo, Sportuji a Cvičím a upravujeme složení. Navíc přidáváme náš první Veganský protein.

Nové prostory naturalprotein

2021

Nový kolagen naturalprotein

Ve výrobních prostorech to vypadá jako v malém mraveništi. Pracujeme na organizaci práce a naše produkty se rozrostly o bezlepkové snídaňové kaše s proteinem ve čtyřech tradičních příchutích. Sortiment doplňujeme posléze i o dřevěné snídaňové misky a lžíce. Po nějaké době přidáváme ještě vydatné proteinové palačinky s vlákninou. Začínáme také dodávat proteiny do několika vybraných fitness center po celé České republice a menších obchodů se zdravou výživou. Vrací se nám semínka vývoje, který neustále provádíme a přicházíme s novým kolagenem s vysokým obsahem ovoce a to ve čtyřech příchutích - jahoda, malina, mango a kakao. Do balení přidáváme ručně dělanou dřevěnou odměrku z bukového dřeva. Ke konci roku před Vánoci startujeme se dvěma novými snídaňovými kašemi, konkrétně jablko + skořice a čokoláda + kokos.

2022

Proteinové tyčinky naturalprotein

Hned začátkem roku vydáváme novinky - naše první proteinové tyčinky s vysokým obsahem bílkovin, vlákniny a kolagenu, se kterými slavíme dosud nebývalý úspěch. Daří trojnásobně zvětšit a rozrůstáme se o nové členy. Navyšujeme kapacity výrobních prostor a expedujeme denně po paletách. Objednávky se počítají měsíčně na tisíce. Ke konci ledna přicházíme s dalšími novinkami jako je naprosto unikátní přírodní spalovač, který se okamžitě stává bestsellerem a my se tak poprvé setkáváme s výrobou kapslí. Abychom zatočili s chřipkami a nachlazením, začínáme vyrábět zázvorovou šťávu, colostrum a acerolu. Zhruba v polovině roku vylepšujeme snídaně o rýžové kaše a výtečnou granolu. To nejlepší přichází vzápětí - unikátní lískooříškový krém bez přidaného cukru s proteinem a vlákninou. Ve druhé polovině roku pracujeme hodně na marketingu a celý tým se rozrůstá o profesionály se zaměřením na různé formy marketingu a propagace. Také představujeme úplně novou kategorii přírodních smoothies, kterou zákazníci přes léto vzali útokem a tak rovnou přidáváme nové příchutě. Ke konci roku se věnujeme hodně vylepšení interních procesů, zrychlení výroby a expedice, přičemž nezapomínáme ani na zefektivnění skladování.

Proteinové tyčinky naturalprotein

2023

Nový kolagen naturalprotein

Tento rok je pro nás jako skok do hyperprostoru. Na nic totiž nečekáme a hned v lednu úspěšně přeskakujeme hranici 10 000 objednávek za měsíc a dvojnásobně přeskakujeme rok 2022. Následně se také dostáváme na hranici 50 000 pravidelných spokojených zákazníků a abychom vše náležitě oslavili, vydáváme ke konci ledna produkt Životabudič. Vylepšujeme logo NaturalProtein a kategorii hubnutí rozšiřujeme o nový přírůstek - Odvodňovač. V polovině roku se pouštíme do akce mimo obor a v Karlových Varech otevíráme stánek, kde se setkáváme s našimi zákazníky a nabízíme také skvělou proteinovou zmrzlinu, tříšť z pravého ovoce, smoothies, kávu, matchu nebo třeba kombuchu. Nechybí ani kolagenové a proteinové drinky. V průběhu léta začínáme aktivně podporovat hokejisty v Karlových Varech a je to vůbec poprvé, co vidíme sami sebe na hokejové kostce na zimním stadionu při zápasech. Měsíc na to se pouštíme do velkoobchodní spolupráce a obsazujeme regál v řetězci Globus v Karlových Varech. Následně se nám povede také zalistovat na eshopu Dr. Max. Navíc vyrábíme první malé kompletně dřevěné regály s našimi produkty, které jsou k nalezení v desítkách zdravých výživách, fitcentrech a menších prodejen v kraji a Praze. Ve třetím kvartále začínáme vyrábět naprosto unikátní ovocné džemy bez přidaného cukru, probiotika a prebiotika a celou novou kategorii bylinných sypaných čajů. Poslední měsíce roku pak věnujeme dokončovacím pracím na vývoji nového skladového a expedičního systému a odesílání objednávek tak zrychlujeme o 30%. Navíc před Vánocemi spouštíme po více než půlročním složitém vývoji kompletně nový eshop, což s sebou nese největší psychickou zátěž od založení společnosti a svátky plné pracovního vytížení. I tak to ale děláme s radostí a plni nadšení z dalšího roku!

2024

Do roku 2024 skočíme opět po hlavě a obratově přeskakujeme rok 2023. Po půlročním vývoji začínáme odesílat jako první v ČR naše produkty v kompletně ekologických krabicích - vyrábíme je z recyklovaného papíru a potisk děláme z přírodně odbouratelných barev. Dále jako první kupujeme stroj na výrobu papírové bublinkové fólie, abychom odbourali plasty v krabicích. Také vydáváme novou kategorii ořechových tyčinek a to hned ve 4 příchutích. Kromě hokejistů začínáme také podporovat karlovarské volejbalisty a spoluorganizujeme lokální běhy a aktivitu podporující zdravý životní styl.

Proteinové tyčinky naturalprotein

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se