0

Kolagen od
Natural Protein
– to nejlepší pro vaše tělo

Kolagen od Natural Protein

Kolagen od NaturalProtein je ten nejlepší kolagen pro vaše vlasy, pleť i klouby. Kolagen však prospívá celému tělu. Víte proč?...

Určitě jste již slyšeli o pozitivních účincích kolagenu na krásu. Možná ale nevíte, že kolagen je důležitou bílkovinou, která má velké přínosy pro lidské zdraví. Význam kolagenu v organismu je obrovský. Tato bílkovina pomáhá nejen ke krásnému vzhledu, ale má také zásadnější funkci.

Jedná se o nejrozšířenější druh proteinu v lidském těle a zároveň o nejstarší stavební prvek, který je základem pohybového aparátu u savců.

Kolagen – důležitý protein v našem těle

Kolagen (často známý pod anglickým názvem Collagen) je nedílnou součástí našeho těla. V lidském organismu představuje až 30 % z celkového podílu bílkovin. Jedná se o nerozpustný protein, který se nachází hned v několika tkáních: v kostech, vazech, orgánech a šlachách. Navíc je hlavní složkou pojivové a extracelulární tkáně.

Zajímavostí je, že tento protein se vyskytuje nejen u člověka, ale celkově v živočišné říši, a jedná se o jeden z nejstarších stavebních prvků tvořících základ pohybového aparátu savců. Collagen je nezbytný pro zdravé fungování našich buněk, tkání, svalů a orgánů.

Jeho velmi pozitivně hodnoceným přínosem je také již zmiňovaný vliv na celkovou krásu a vitalitu. Podporuje růst vlasů, zmírňuje bolesti kloubů, posiluje zuby a nehty a navrací pleti elasticitu. Kolagen je zkrátka zázračná bílkovina, kterou bychom neměli podceňovat.

Tato bílkovina je navíc zcela unikátní v tom, že se jedná o nejstarší objevený protein. Byla nalezena v měkké tkáni kosti Tyranosaura Rexe staré až 68 milionů let. To potvrzuje, že kolagen je jedním ze základních stavebních prvků živočichů na zemi.

Nejlepší kolagen?

Ten od NaturalProtein!

V naší nabídce naleznete 100% přírodní hydrolyzovaný kolagen, který slouží k přípravě kolagenového drinku. Náš kolagen je prostě nejlepší na hebkou pleť, na krásné vlasy, na zdravé klouby, ale i na celkovou vitalitu. Víte proč?

Skládá se ze dvou druhů ve vysoké koncentraci pro maximální účinek (7 200 mg/porce).
✅ Obsahuje kyselinu hyaluronovou a vitamín C nezbytný pro tvorbu kolagenu.
✅ Najdete jej v příchutích s mrazem sušeným ovocem nebo s BIO holandským kakaem.

Všechny naše kolagen drinky jsou 100% přírodní a obsahují kombinaci živočišného a rybího hydrolyzovaného kolagenu. Veškeré nápoje +navíc obsahují stejné bohaté množství příchutě, a to dokonce 37 %. Díky tomu jsou lahodné a jejich pití vám bude tou nejchutnější odměnou.

Pojďme si nyní představit pozitivní účinky kyseliny hyaluronové a kolagenu na zdraví.

 

Jaké jsou účinky kyseliny hyaluronové?

Kyselina hyaluronová je přirozenou složkou mezibuněčné hmoty. Nachází se v pojivových, nervových a epiteliálních tkáních. V největším množství v lidském těle se vyskytuje v očním sklivci, kloubech a kožní tekutině. Jejím úkolem je hydratace a podpora pružnosti celého těla.

Má hned několik pozitivních účinků na zdraví. Osvědčila se jako aktivní složka kosmetických přípravků, která zajišťuje zdravou a hydratovanou pokožku. Pokud je totiž kůže nedostatečně hydratovaná, ztrácí svou pevnost a pružnost. Z toho samozřejmě vznikají vrásky a nehezký tón pleti. Pokožka je ochablá, bez života a nevzhledná.

Kyselina hyaluronová je považována za přírodní zázrak a má samozřejmě mnohem více pozitivních účinků než jen ty na pleť. Zadržuje vodu mezi buňkami a vytváří elastická kolagenová vlákna, čímž dodává kožním buňkám oporu a tkáním pevnost. Jedná se o naprosto bezpečnou látku, která je velmi dobře snášená.

Kromě toho má ale také antioxidační účinky a bojuje proti volným radikálům. Působí protizánětlivě a má hojivé účinky, a z toho důvodu se používá při léčbě poškozené kůže (například popáleninami). Navíc zlepšuje stav vlasů a pokožky. Dále také zvlhčuje suché oči a celkově podporuje pružnost a vitalitu těla.

Vnějšími vlivy a vlivem stárnutí však kyselina hyaluronová ubývá, čímž klesá i hydratace těla. Je proto potřeba ji doplňovat z vnějších zdrojů. Z toho důvodu jsme se rozhodli do našich proteinových drinků kyselinu hyaluronovou zařadit.

V kombinaci s kolagenem totiž vytváří zcela unikátní složení, které zajišťuje pružnost a pevnost pojivových tkání. Kyselina hyaluronová spojuje vlákna kolagenu jako tmel a uzamyká v těle potřebnou vlhkost. Pro tělo jsou obě tyto látky zcela přirozené, protože se v něm běžně vyskytují.

Jak funguje v těle kolagen?

Kolagen je složkou mezibuněčné hmoty a vzhledem k tomu, že se skládá ze strukturálních a vláknitých bílkovin, působí jako pojivo buněk v celém těle. A to nejen v kloubech a kostech, ale také ve šlachách, pokožce, cévách, rohovce oka nebo zubech. Název kolagen pochází z řeckého slova „kólla“, které znamená lepidlo.

Skládá se ze tří aminokyselin: glycinu, hydroxylisin a hydroxyprolinu, které se v sekvenci opakují a skládají se do propletené trojité spirálové struktury. Tím poskytují nerozpustný vláknitý protein, který podporuje pojivovou tkáň. Díky této struktuře má kolagen zpevňující funkci a zvyšuje odolnost chrupavkové tkáně. Kolagen obsahuje 19 různých aminokyselin.

Až 70 % kolagenu v těle je zastoupeno v sušině kloubních chrupavek. Ty lze charakterizovat jako pevnou, ale zároveň pružnou tkáň, která obsahuje buňky a mezibuněčnou hmotu. Aby byla chrupavka dobře vyživená, potřebuje dostatečný obsah vody, který je udržován právě neporušenou čistou strukturou vytvářenou kolagenem. V případě nedostatku kolagenu vede neustálé namáhání chrupavky k mikrotrhlinám a následným potížím s pohybovým aparátem.

Kolagen tedy působí jako „lepidlo“ a koncentruje se především v tzv. extracelulární matici (ECM), kterou si lze představit jako pomyslnou síť, jež drží buňky pohromadě. ECM navíc vysílá signály v případě zánětů a zajišťuje opravu poškozených buněk.

Jaké jsou typy kolagenů?

V našem těle se nachází různorodé typy kolagenů, které jsou uspořádané do 5 skupin a označené římskými číslicemi. Většina je tvořena kolagenem I. typu, který se v lidském těle nachází až z 90 %.

Představme si tři nejdůležitější skupiny kolagenů:

  • I. typ – Je složen z hustých vláken a tvoří strukturu vlasů, nehtů, kůže, kostí, šlach, chrupavek, pojivových vláken a zubů.
  • II. typ – Nachází se v elastické chrupavce a kloubech.
  • lll. typ – Je součástí zejména mladých organismů, postupně jej nahrazuje kolagen typu l. Stejně jako ten tvoří strukturu svalů, tkání, tepen, orgánů a dalších.

Kolik procent částí našeho těla tvoří kolagen?

Do kdy naše tělo produkuje kolagen?

Produkce kolagenu zaniká věkem a expozicí faktorů životního stylu (strava, alkohol, kouření, UV záření atd.). Pokud je kolagenu dostatečné množství, projevuje se to i navenek. Jedinec je vitální, má svěží vzhled, zdravou a pružnou pokožku, a samozřejmě dobře fungující pohybový aparát. Bez podpory kolagenu se tkáně stávají křehkými a náchylnými k rupturám.

Mladé tělo si kolagen sice tvoří samo, ale možná byste nevěřili, že k úbytku produkce kolagenu dochází již od 25. roku života. Po 45. roce si jej tělo netvoří již téměř vůbec. Jedinou záchranou je, že si můžeme k jeho tvorbě dopomoci jeho průběžným doplňováním. Řešením může být zdravá strava a životospráva, která však nemusí stačit.

Druhou možností je užívání kolagenních doplňků, které nám pomohou podpořit tvorbu kolagenu. Každopádně suplementace kolagenu je pro nás nezbytná, protože kolagen se stará o správné fungování našeho organismu a zachovává zdravé tělo i pokožku a funkční pohybový aparát.

Doplnění kolagenu zdravou stravou?

Produkce kolagenu je složitý proces a bohužel samotná zdravá strava obvykle nestačí. Pojmeme-li to velmi stručně, naše tělo vytváří kolagen jako prokolagen, který se skládá z glycinu a prolinu. K tvorbě těchto látek však potřebuje dostatek vitamínu C.

Je možné soustředit se na získání glycinu, mědi a prolinu, které lze získat s přísunem bílkovin. Jejich zdrojem jsou: maso (především hovězí a kuřecí), mořské plody, mléčné výrobky, luštěniny a rostlinné proteiny.

Kromě zdravé stravy byste se měli vyhýbat také rizikovým faktorům, které naopak produkci kolagenu snižují:

  • Konzumace vysokého množství sacharidů a cukrů
  • Přílišné kouření a pití alkoholu
  • Nadměrné vystavování slunečnímu záření bez ochrany

Tvorbu kolagenu také může ovlivnit autoimunitní onemocnění nebo celkově špatná životospráva. Jeho nedostatku se ale můžete vyvarovat právě doplněním pomocí různých suplementů.

Jaké jsou výhody kolagenu?

Kolagen je zkrátka zázračný protein, o jehož účincích bohužel stále mnoho lidí neví. Přitom je schopný postarat se o krásný vzhled pleti, vlasů, nehtů, ale také navrátit tělu vitalitu. Pokud tělu doplníte dostatečné množství kolagenu, můžete se rozloučit s nepříjemnými projevy stárnutí.

Kolagen pozitivně působí na:

Pohybové ústrojí

Zmírňuje bolest kloubů a kostí, posiluje slábnoucí chrupavkové tkáně, zvyšuje odolnost proti různým zraněním a chrání tělo před osteoartritidou.

Proces stárnutí

Zpomaluje proces stárnutí a zlepšuje elasticitu pokožky. Posiluje imunitu těla a zvyšuje odolnost pojivových tkání.

Stav pleti

Kolagen udržuje pleť mladistvou, zářivou, pružnou a hydratovanou. Zamezuje tvorbě vrásek nebo je vyplňuje.

Budování svalstva

Kolagen napomáhá budování svalů a spalování tuků, kterému je nápomocná zejména aminokyselina glycin.

Zdraví vlasů a kůže

Napomáhá hojit kožní zranění a nemoci, posiluje vlasy a brání jejich vypadávání. Kolagen navíc podporuje obnovu vláken a ovlivňuje tak celulitidu a strie.

Růst nehtů

Pozitivní vliv má také na nehty, které zpevňuje a posiluje. Dodává jim zdravě vypadající vzhled a lesk.

Správné trávení

Kolagen posiluje ochrannou vrstvu trávicího traktu. Nachází se i v pojivové tkáni střeva. Výsledkem je lepší peristaltika střev a zdravé trávení.

Zdravé srdce a cévy

Slouží jako prevence srdečních onemocnění, posiluje srdce a cévy, zlepšuje jejich průchodnost. Toto se však snaží studie potvrdit odbornými výzkumy.

Doplnění kolagenu pomůže ke snížení civilizačních potíží, tlumí bolest a celkově zlepšuje nejen náš vzhled, ale také naši fyzickou a ve výsledku i duševní schránku.

Kdo by měl doplňovat kolagen?

Kolagen pro správné fungování organismu potřebují všichni lidé. Děti a mládež mají tu výhodu, že jejich tělo kolagen produkuje na plné obrátky. Ve věku 25 let se ale vše mění, a postupně začneme pociťovat úbytek kolagenu v našem těle.

Z toho důvodu lze kolagen doporučit všem, kdo chtějí svému tělu dodat tolik potřebnou bílkovinu. Kolagen můžete užívat z mnoha důvodů. Ať již pro krásnou pleť, nehty a vlasy, tak třeba i z důvodu potíží s pohybovým aparátem.

Kolagen je určený jak pro sportovce, tak i pro osoby s běžnou fyzickou aktivitou. Můžete jej užívat preventivně nebo v případě potíží.

Jaké je správné dávkování kolagenu?

Doporučená denní dávka kolagenu se pohybuje od 5 do 15 gramů kolagenu. Přesná dávka se může lišit dle věku a účelu užívání. Současně doporučujeme kolagen užívat společně s vitamínem C, který podporuje účinky kolagenu a napomáhá jeho tvorbě.

Jedna porce kolagen drinku Natural Protein obsahuje 7 200 mg kolagenu, tedy doporučenou denní dávku. Naše drinky navíc obsahují vitamín C, jenž je při užívání kolagenu nezbytný. Všechny nápoje jsou dále obohaceny vysokým podílem příchutě (jahoda, malina, kakao a mango). Nic vám tedy nebrání si náš kolagen vychutnat do poslední kapky!

Odkud si kolagen brát?

Kolagen můžete čerpat ze zdravé stravy, ale jak jsme zmínili, je potřeba vyhledávat potraviny, které jej obsahují, a vhodně je kombinovat.

Bohatým zdrojem kolagenu je hovězí a kuřecí maso. Skvělým zdrojem je dále ovoce a zelenina, například borůvky, maliny, třešně, ořechy, avokádo či například zelí. Produkci kolagenu můžete také podpořit doplněním vitamínu C, A, mědi nebo prolinu.

Vitamín A naleznete v beta karotenu nebo v živočišných produktech. Vitamín C obsahuje zelenina a ovoce, nejvíce citrusy, jahody či papriky. Prolin je obsažen v mase, sýrech, vaječných bílcích. Měď naleznete například v červeném mase nebo v měkkýších.

Další možností jsou potravinové doplňky stravy s kolagenem. U různých tablet a prášků je otázkou, jak efektivně se látky v těle vstřebají.

Pokud chcete užívat kolagen dlouhodobě a podpořit tak zdraví svého těla, zároveň si však pochutnat a spojit příjemné s užitečným, jsou vhodným řešením naše kolagen drinky Natural Protein, které obsahují 100% přírodní hydrolyzovaný kolagen.

Naše produkty – kolagen v nejlepší formě

V naší nabídce naleznete kolagen drinky ve čtyřech příchutích: jahoda, malina, kakao a mango. Nevíte, jakou příchuť zvolit? Nedivíme se, všechny jsou skvělé! Zkusíme vám alespoň pro představu objasnit, v čem jsou jednotlivé příchutě dobré, a jak poškádlí vaše chutě.

Kolagen jahoda

Jahodový kolagen drink je skutečně vynikající. Jahody mají navíc pozitivní vliv na klouby a regenerační účinky. Jsou bohaté na vitamíny A, B, E a C, a sami o sobě tak zpomalují stárnutí a podporují zdraví chrupavek a kostí. Navíc pozitivně přispívají k mladistvému a zdravému vzhledu pokožky a bojují s akné. Společně s kolagenem, vitamínem C, kyselinou hyaluronovou a stévií dělají jahody z tohoto drinku doslova elixír krásy a vitality.

Chcete vědět víc? Ochutnejte kolagen jahoda.

Kolagen malina

Malinová chuť je sama o sobě osvěžující, a když k tomu navíc přidáme pozitivní účinky maliny na krásu, možná začínáte pochybovat, jestli tedy zvolit jahodu nebo malinu. Výhodou je, že vyzkoušet můžete všechny naše kolagenové nápoje! Malina obsahuje biotin a je bohatá také na vitamín C. Napomáhá tak růstu pevných vlasů a nehtů, dodává pokožce pružnost a oddaluje stárnutí. Je plná antioxidantů, díky čemuž chrání tělo před volnými radikály.

Chcete vědět víc? Ochutnejte kolagen malina.

Kolagen kakao

Kakao je právem oblíbencem a naštěstí již mnoho lidí ví, že to není nepřítel, ale naopak se jedná o surovinu bohatou na živiny. Nejen tedy, že kakaový kolagen skvěle chutná, ale kakao navíc obsahuje antioxidanty, které detoxikují tělo a rozzáří pleť. Také má pozitivní vliv na přirozenou tvorbu kolagenu a posiluje vlasy, nehty, pokožku a imunitu těla.

Chcete vědět víc? Ochutnejte kolagen kakao.

Kolagen mango

Kombinace manga a kolagenu je originální, ale má své opodstatnění. Mango je ovoce, které podporuje přirozenou krásu, a to se ve spojení s kolagenem úměrně zvětšuje. Mango dále obsahuje karotenoidy, které se v těle mění na vitamín A, jenž následně regeneruje a zpevňuje pokožku. V mangu se nachází vysoký obsah antioxidantů, které bojují proti volným radikálům a oddalují stárnutí.

Chcete vědět víc? Ochutnejte kolagen mango.