Recept na proteinové muffiny ?

26-04-2023

Doplňte energii a bílkoviny s lahodnými proteinovými muffiny. Z uvedeného množství suroviny vykouzlíte 19 menších muffinů. Můžete si na nich pochutnat k snídani, sbalit si je do práce nebo doplnit energii po cvičení. Takto chutnými, a zdravými muffiny navíc potěšíte i návštěvu nebo kamarádku, která si nechce kazit postavu nezdravými sladkostmi.

Recept na proteinové muffiny ?

Jaké jsou přínosy proteinu při dietě?

Protein obsažený v receptu vám pomůže do těla doplnit potřebnou energii a zasytí vás na delší dobu. Protein navíc pomáhá při hubnutí nebo při sportu, regeneruje totiž svaly a celé tělo.

Při přípravě proteinových muffinů přidejte dle receptu banánový protein Natural Protein, který je velice chutný a obsahuje vysoký podíl pravého ovoce. Zachovává si tak veškeré vitamíny a minerály, a zároveň vás zasytí na dlouhou dobu. Kombinace banánu a proteinu výborně posilní organizmus. Chuť proteinu s banánem je navíc lahodná a osvěžující.

Banánový protein obsahuje syrovátkové proteiny (které jsou ideálním zdrojem bílkovin), mrazem sušený banán, stévii a má vysoký obsah vlákniny. Díky těmto prvotřídním surovinám je protein skvělým společníkem pro udržení linie, vhodným při proteinové dietě nebo jako ideální nápoj pro sportovce.  

Pozitivní účinky banánu na zdraví

Náš banánový protein navíc obsahuje pouze pravý banán, který má blahodárné účinky na zdraví člověka. Najdete v něm celou řadu důležitých vitamínů a živin, které ovlivňují trávení, činnost srdce i hubnutí. Patří mezi ně například vitamín C, D a E, vitamín B12, vitamín B6 a další vitamíny ze skupiny B. Dále pak železo, beta karoten, draslík, vápník, měď, zinek, mangan a další složky. Některé z látek patří mezi antioxidanty. Banán je navíc velmi sladký, a to díky obsahu fruktózy, glukózy a sacharózy. Zdravě vás zasytí a pomůže doplnit potřebnou energii.

Co potřebujete pro přípravu těsta?

Pro přípravu budete potřebovat červenou řepu, zralý banán, vajíčka, kefír, kokosovou a špaldovou mouku, vlašské ořechy a další níže uvedené suroviny. Banánový syrovátkový protein zakoupíte na našem e-shopu. Nezapomeňte také na formu na muffiny nebo silikonové košíčky, ve kterých budete muffiny péct.

INGREDIENCE

 • 200 g vařené červené řepy
 • 1 středně zralý banán (cca 120 g)
 • 2 vajíčka  250 ml kefírového mléka
 • 30 g mletých vlašských ořechů
 • 20 g kokosové mouky  
 • 20 g banánového proteinu Natural Protein
 • 100 g hladké špaldové mouky
 • 70 g ovesné mouky
 • 1/2 balení kypřícího prášku
 • skořice (volitelné)  
 • libovolné sladidlo dle chuti  

JAK POSTUPOVAT PŘI PŘÍPRAVĚ?

V jedné misce nejprve rozmixujte červenou řepu, banán, vajíčka a kefír. V druhé misce smíchejte všechny sypké suroviny a vytvořenou směs postupně přidejte k tekuté směsi do první misky. V případě potřeby je možné přidat tekutinu (vodu či mléko) pro dosažení požadované konzistence. Těsto pořádně smíchejte a rozdělte pomocí lžíce do košíčků na muffiny. Pečte přibližně na 170–180 °C cca 40 minut. Dobrou chuť! 

Zpět na výpis článků

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se