Doprava za korunu! Balíkovna s námi za 1 Kč pouze od 16. do 18. 6.!

Recept na proteinové skořicové šneky ?

26-04-2023

Skořicoví šneci jsou velmi oblíbenou pochoutkou zejména v USA, kde jsou také nazýváni cinnamon rolls nebo cinnamon buns. Jejich obliba se však postupně rozšířila po celém světě, a tak si i my v České republice pochutnáváme na téhle dobrotě! Podle běžného receptu se však jedná o pěknou kalorickou bombu. My jsme recept upravili tak, aby vyhovoval i přísným požadavkům pro fitness dietu.

Tak se do toho pojďme pustit!

Recept na proteinové skořicové šneky ?

Odkud skořicoví šneci skutečně pochází?

Skořicoví šneci jsou sice oblíbení v USA, jak už jsme zmínili, ale jejich skutečnou domovinou je Švédsko. Právě ve Švédsku jsou skořicoví šneci sladkým pečivem. Od roku 1999 se tam dokonce slaví Den skořicových šneků, který připadá na 4. října.

Skořicoví šneci jsou ve Švédsku oblíbení od 20. let 20. století, kdy se o nich nachází první zmínky. Jsou zde nazýváni kanelbulle a původně patřily na stůl majetnější vrstvě obyvatelstva. Po zlepšující se ekonomické situaci po 2. světové válce se jejich konzumace rozšířila, a to zejména díky většímu pití kávy, které je spojeno s pojídáním sladkého pečiva. Skořicoví šneci navozují v lidech pocit pohody, klidu a domácí atmosféru.

Skořicový šnek

Skořice a vanilkový protein mají pozitivní vliv na zdraví

V našem receptu naleznete samozřejmě skořici, ale také vanilkový proteinový prášek, který je ideální pro všechny příznivce zdravého životního stylu. Na dlouho vás zasytí, dodá energii a podpoří při tréninku. Protein je také ideální během diety, kdy napomáhá s hubnutím.

Skořice je také velmi významná surovina s pozitivním účinkem na zdraví. Je dokonce léčivá a vyrábí se z ní silice, tinktury a oleje. Má příjemnou vůni a nasládlou chuť. Působí příznivě na podporu trávení a chuť k jídlu. Také má antioxidační účinky a příznivý vliv na léčbu cukrovky a demence.

Co potřebuje pro přípravu těsta?

Recept jsme upravili do zdravé fit podoby přidáním vanilkového proteinu a dalších zdravých surovin. Vanilkový syrovátkový protein můžete zakoupit na našem e-shopu. Příprava není složitá, ale nějaký čas zabere, proto si na ni vyhraďte 2-3 hodiny času.

Těsto

 • 70 g ghí (lze nahradit i kokosovým olejem či rozpuštěným máslem)
 • 300 ml mléka
 • sáček sušeného droždí
 • 150 g žitné mouky, 270 g ovesné mouky
 • 80 g vanilkového proteinového prášku
 • 20 g třtinového cukru
 • Vejce na potření

Náplň

 • Třtinový cukr
 • Skořice

Poleva

 • 200 g odtučněného tvarohu/li>
 • 50 g nízkotučného krémového sýru
 • 70 g sladidla

domácí skořicový šnek

Jak postupovat při příravě?

Ze 100 ml vlažného mléka, lžičky mouky, lžičky cukru a droždí si připravte kvásek. Mezitím smíchejte mouku, vanilkový proteinový prášek, ghí, 200 ml mléka a třtinový cukr. Po vykynutí kvásku jej smíchejte se zbytkem těsta a nechejte v teple vykynout. Počkejte 1 hodinu a pusťte se do válení těsta.

Těsto vyválejte na čtyři tenké pláty a postupně každý plát pomažte vejcem a posypte skořicí s třtinovým cukrem. Udělejte roládu, kterou nakrájejte na tenké plátky. Ty vyskládejte na plech a opět potřete vejcem a posypte skořicí. Poté už jen dejte do trouby na 180° na asi 10 minut a výborní skořicoví šneci jsou na světě!

Mezitím si ještě připravte polevu. Pomocí ručního mixéru do hladka smíchejte tvaroh, krémový sýr a sladidlo. Ochutnejte a případně přislaďte. Po upečení nechte šneky trochu vychladnout a pak je pomažte polevou. A teď už jen zbývá připravit si lahodný proteinový nápoj, čaj, kávu nebo kakao, a k tomu zakousnout křehkého skořicového šneka. Dobrou chuť!

Zpět na výpis článků

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se