Recept na veganskou buchtu s proteinem

25-04-2023

Připravte si výbornou veganskou buchtu, kterou budete milovat. V receptu je použitý kakaový protein Natural Protein, jenž vám doplní bílkoviny a na nějakou dobu vás zasytí. Tato veganská buchta potěší vaše chuťové buňky, a zároveň si ji nemusíte vyčítat, protože je ze samých zdravých dobrot.

Recept na veganskou buchtu s proteinem

KAKAOVÝ SYROVÁTKOVÝ PROTEIN Z TĚCH NEJLEPŠÍCH SUROVIN

Tento recept na veganskou buchtu obsahuje kakaový syrovátkový proteinový prášek, který je složen pouze z těch nejkvalitnějších přírodních surovin. Díky tomuto proteinu vás veganská buchta zasytí na dlouhou dobu, doplní do vašeho těla potřebné bílkoviny a máslo, mléko a vajíčko vám ani nebude chybět.

Základem čokoládového proteinu je BIO holandské kakao, kvalitní protein, vláknina a stévie. Podle vámi vybrané varianty vás protein na dlouho zasytí, zregeneruje vaše tělo po sportovním výkonu nebo pomůže při dietě.

Proteinová dieta je založená na zvýšeném příjmu bílkovin a omezení sacharidů. Vychází z řady studií, které potvrzují pozitivní vliv bílkovin na metabolismus, celkovou hmotnost, chuť k jídlu a stavbu těla. 

Kakao a dieta

Na dietu má ale kupodivu pozitivní vliv také kakao, které se řadí mezi superpotraviny. Ty mají blahodárný vliv na naše zdraví. Je však potřeba umět rozlišit kvalitní kakao, kterým je právě BIO holandské z našeho proteiňáku.

Veganská kakaová buchta

Co potřebujete na přípravu těsta?

Recept je veganský, to znamená, že neobsahuje suroviny živočišného původu. I přesto, že je složení receptu rostlinné, je pestré a zajímavé. Tato buchta tak bude chutnat i neveganům. Navíc je díky kakaovému proteinu, který zakoupíte na našem e-shopu, zdravá, chutná a nasytí vás.

Ingredience

 • 100 g červené řepy  
 • 100 g banánu  
 • 10 g předem namočených lněných semínek
 • 50 g mandlové mouky  
 • 20 g jemně namletých bezlepkových vloček na mouku/kokosové mouky  
 • 30 g kvalitního hořkého kakaa nealkalizovaného  
 • 20 g veganského kakaového proteinu Natural Protein  
 • Skořice  
 • Perníkové koření  
 • Čekankový sirup podle chuti  
 • Voda na zředění / kokosové mléko DM  

Jak postupovat při přípravě?

Do mixéru dejte vařenou vychladlou červenou řepu (můžete koupit v Lidlu tu předvařenou), banán, namočená lněná semínka a pořádně promixujte. Mezitím si smíchejte všechny sypké suroviny a přidejte je do rozmixované řepy s banánem. Postupně přidávejte vodu či jakékoliv mléko do požadované konzistence.

Těsto by nemělo být příliš tekuté, ale ani příliš husté. V případě toho přidejte buď vodu nebo mouku. Poté těsto vylijte na menší plech vystlaný pečícím papírem a pečte na 180 °C 30 minut. Samozřejmě raději vše hlídejte, a případně plech vytáhněte dříve nebo jej v troubě nechte déle. Dobrou chuť ?❤️

Držíte dietu nebo hledáte doplněk stravy při hubnutí nebo při tréninku? Stačí si vybrat proteiňák z jedné z našich kategorií podle vašeho cíle.

Zpět na výpis článků

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se