Banánový proteinový chlebíček ?

26-04-2023

Banánový proteinový chléb je velmi lahodnou a oblíbenou pochoutkou, která má mnoho skvělých benefitů. Kromě již zmíněné lahodné chuti jsou to kvalitní výživové hodnoty a z toho vyplívající pozitivní účinky na zdraví. Další velkou předností je rychlé a snadné provedení receptu. Pokud ho ovšem nesníte dříve, než jej naservírujete na stůl!

Proč určitě vyzkoušet chlebíček z banánů a jak na jeho přípravu? Podívejte se na náš oblíbený recept na proteinový chléb.

Banánový proteinový chlebíček ?

Zdravá a chutná energetická bomba nadupaná vitamíny

Banánový proteinový chléb je skvostem zdravých dobrot. Nejenže je velmi chutný, ale zároveň má skvělé výživové hodnoty. Z toho důvodu jej mají v oblibě sportovci a všichni, kdo žijí zdravým životním stylem.

Ze surovin v receptu dominuje banán, který obsahuje celou řadu užitečných látek, jako jsou: železo, vitamín B12, vitamin B6, vitamin C, D a E, další vitamíny ze skupiny B (niacin, riboflavin a thiamin), beta karoten, draslík, vápník, měď, zinek, mangan a další složky. Některé ze zmíněných látek patří mezi antioxidanty.

Tato pochoutka dokáže zasytit na dlouhou dobu, dodat tolik potřebnou energii a zároveň skvěle chutná! Jedinečná kombinace výše zmíněných výhod z něj dělá číslo jedna u mnoha trenérů, sportovců a milovníků fitness.

Chlebíček by měl mít především chuťově výrazné banánové těsto, které je jemné, vláčné a šťavnaté. V těstě by se měly nacházet pouze droubounké bublinky, a naopak by nemělo být příliš kypré a suché. Toho docílíte promícháním mokrých a suchých surovin zvlášť.

Co potřebujete pro přípravu těsta?

Základ celého receptu je tvořen banány a jablečným pyré. Příprava je jednoduchá a suroviny najdete v běžném obchodě. Kakaový proteinový prášek můžete zakoupit na našem e-shopu. Doporučujeme na přípravu receptu použít zralé banány.

 • 250 g zralých banánů (bez slupky)
 • 120 g jablečného pyré
 • 1 vejce M (50 g)
 • 120 g ovesné mouky
 • 30 g kakaového proteinu
 • 20 g rozpuštěného kokosového oleje
 • 15 g holandského kakaa
 • 1/2 lžičky vanilkového extraktu
 • 5 g kypřícího prášku do pečiva
 • špetka soli
 • 25 g vysokoprocentní čokolády
 • banán na ozdobu
 • skořici či kakao na posypání

Jak postupovat při přípravě?

Nejprve rozehřejte troubu na 180 °C. Banány rozmačkejte vidličkou na kaši a všechny mokré ingredience a suché ingredience smíchejte zvlášť. Následně suché nasypte k mokrým a důkladně promíchejte.

Do těsta přidejte nasekanou čokoládu a pouze jemně promíchejte. Těsto nalijte do menší formy, vrch chlebíčku ozdobte banánem, čokoládou a dalšími surovinami dle potřeby. Banánový chlebíček pečte 30 minut na 180 °C. Dopečení můžete otestovat zapíchnutím špejle, přičemž těsto by se na ni nemělo lepit.

Hotový chlebíček vytáhněte z trouby a nechejte vychladnout. Rozkrájejte a můžete podávat posypaný skořicí, kakaem či případně cukrem. Přebytek energie po snědení celého chlebíčku doporučujeme vyčerpat dostatečnou sportovní aktivitou. ?

Ale nemusíte se obávat, na vaši postavu nebude mít tato delikatesa žádný vliv. Zato na náladu rozhodně ano. Chlebík je totiž nejen zdravý, chutný a jednoduchý na přípravu, ale banány obsahují také látku L-Tryptofan (přírodní zdroj serotoninu – hormon štěstí) a noradrenalin, které napomáhají k lepší náladě, uvolnění a dobému pocitu. Určitě tedy doporučujeme tento recept na proteinový chléb nevynechat a pustit se s chutí do pečení!

Zpět na výpis článků

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se